Wydarzenia dla rodzin z dziećmi Gdańsk imprezy dla dzieci Trójmiasto
Spacer z golcami zoo gdansk

Edukacyjny spacer z Golcami!

Jak co roku Gdański Ogród Zoologiczny bierze udział w TygoDniu Misji Ogrodów Zoologicznych. W tym roku poza garścią ciekawostek w mediach społecznościowych, 15 marca odbędzie się spacer z edukatorem, a 17 marca będzie można spotkać maskotkę zoo.  

Ogród zoologiczny to wspaniałe miejsce aby wypocząć, spędzić czas z rodziną i znajomymi, poobcować z przyrodą i dowiedzieć się czegoś ciekawego. 15 marca o godz. 11:00  zapraszamy na wyjątkowy spacer z edukatorem, podczas którego dowiecie się mnóstwa ciekawostek o naszych zwierzętach, ale poznacie też jaki wkład w rozwój nauki mają dzikie zwierzęta oraz ogrody zoologiczne. Zwieńczeniem spaceru będzie wizyta w pawilonie lwów, gdzie bliżej poznacie niesamowite golce piaskowe, których wyjątkowe przystosowania mają nieoceniony wkład w rozwój wielu dziedzin nauki. Dodatkowo w niedzielę 17 marca między 11:00 a 12:00 w naszym zoo będzie można spotkać naszą maskotkę w okolicach bramy głównej, z którą będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Co roku, 11 marca ogrody zoologiczne obchodzą Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. To czas, w którym ogrody informują

o swojej misji, organizują wydarzenia, a przeznaczają na to cały tydzień.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów jest Nauka Wśród Zwierząt. 15 polskich ogrodów zoologicznych, 1 wspólny przekaz:  „Badania naukowe wskazują drogę. Zostań naukowcem i ratuj świat!”.

 

Continue reading

Przymorze_Bluey

Bohaterka animowanego serialu Bluey odwiedzi Galerię Przymorze

Otwieramy nasze drzwi dla wszystkich rodzin poszukujących niezapomnianych wrażeń! W sobotę 24 lutego godzinach 11.00-19.00 Galeria Przymorze zamieni się w magiczny świat, gdzie główną gwiazdą będzie Bluey – bohaterka uwielbianego przez dzieci serialu animowanego. To szansa, aby najmłodsi wzięli udział w niezapomnianych atrakcjach i spotkali się z Bluey na żywo!

W programie wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji: 

 • Strefa fotograficzna: Nie przegapcie okazji do spotkania z Bluey na żywo i zrobienia wspólnego zdjęcia, które będzie wspaniałą pamiątką na lata.
 • Mini Kino: Zrelaksujcie się przy ulubionych odcinkach Bluey, które zostaną wyświetlone na dużym ekranie.
 • Basen z Kulkami: Zanurzcie się w morzu kolorowych kulek – gwarantujemy świetną zabawę!
 • Interaktywne wyzwania: Dołączcie do zabawy i jak najdłużej utrzymujcie balonik w powietrzu, aby nie upadł na ziemię.
 • Strefa Kreatywna: Wyraźcie siebie, tworząc własne uszy Bluey i czujcie się jak bohaterka ulubionej bajki.
 • Balonowy Zawrót Głowy: Każde dziecko znajdzie balonik dla siebie – wspaniała pamiątka do domu.
 • Rodzinne Kalambury: Sprawdźcie swoje umiejętności i zobaczcie, czy Wasza rodzina poradzi sobie z tym wyzwaniem. To świetna okazja, by spędzić czas razem, bawiąc się i tworząc wspomnienia.

Continue reading

BAMBOLINO – teatralne widowisko cyrkowe

Niezwykle barwny pokaz cyrkowy mistrza Bambolino rusza w trasę koncertową po Polsce!

 • Tylko w naszym cyrku zobaczysz tańczące w baletkach hipopotamy
 • Tylko u nas będziesz świadkiem pojedynku nieustraszonych kangurów bokserskich!
 • I tylko na naszej arenie zaprezentowany zostanie nietuzinkowy numer wystrzelenia
  z armaty…Człowieka-Rakiety!

Gdzie i Kiedy?

·       6 marca, Gdańsk (godz.18:00, Scena Teatralna NOT)

·       9 marca, Gdynia (godz.13:00, Sala Koncertowa Portu Gdynia)

Continue reading

Ferie z dzikimi kotami

Zoo Gdańsk rusza z kolejną propozycją spotkań podczas ferii zimowych. W okresie od 29 stycznia do 9 lutego 2024 roku, od poniedziałku do piątku z wyjątkiem śród, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniach.  Odbędziemy spacer z edukatorem śladami zwierzęcych adaptacji, rozwiejemy powszechne mity na temat kotów, wykonamy własnoręcznie skarpetkowe rysie oraz dowiemy się jak wygląda codzienna praca ze zwierzętami gospodarskimi w małym zoo. Wybierz interesujące Cię spotkanie  i zgłoś chęć uczestnictwa!

Continue reading

Zaproś Babcię i Dziadka do ZOO!

Zbliża się dzień Babci i Dziadka! Z tej okazji serdecznie zapraszamy 21 stycznia br. na godz. 10.00 do ZOO Gdańsk na warsztaty o tematyce karnawałowej oraz grę terenową. To świetna okazja na wspólne przeżywanie wyjątkowych dni z najbliższymi, w otoczeniu dzikich zwierząt.

Continue reading

Wielka Fabryka Elfów w Gdańsku i Pracownia Wielkiej Fabryki Elfów w Jagatowie

Już wkrótce rusza Wielka Fabryka Elfów w Gdańsku i Pracownia Wielkiej Fabryki Elfów w Jagatowie!

W Wielkiej Fabryce Elfów trwa wielkie odliczanie. Już niedługo dzieci będą mogły odwiedzić Wielką Fabrykę Elfów na AmberExpo i przeżyć świąteczne przygody poszukując pewnej cennej zguby!

Czy wiecie, że w Gdańsku od 23 listopada do 30 grudnia dzieci będą mogły odkryć magię świąt wykorzystując do tego wszystkie zmysły? Takie cuda tylko w Wielkiej Fabryce Elfów, która po raz kolejny zawita do Gdańska
i będzie można ją odwiedzić na AmberExpo. 

Continue reading

„MAM TĘ MOC. BAL U ELSY” w Gdańsku i Gdyni

pastedGraphic_3.pngBajkowy spektakl dla całej rodzinypastedGraphic_3.png

Przygotowania do wielkiego balu u Elsy trwają. Wydawałoby się, że wszystko jest już gotowe…, ale czy na pewno? Co ciekawego może się wydarzyć, kiedy trzeba przekazać zaproszenia w tyle różnych miejsc?

pastedGraphic_4.pngNIEDZIELA 29.10.2023 pastedGraphic_5.pnggodz. 11:30 https://bkb.pl/98827-11188

pastedGraphic_4.pngNIEDZIELA 29.10.2023 pastedGraphic_5.pnggodz. 13:30 https://bkb.pl/98828-43747

pastedGraphic_6.pngScena Teatralna NOT Gdańsk ul. Rajska 6

 

pastedGraphic.pngSOBOTA 16.12.2023 pastedGraphic_1.pnggodz. 11:30 https://bkb.pl/105886-b63c0

pastedGraphic.pngSOBOTA 16.12.2023 pastedGraphic_1.pnggodz. 13:30 https://bkb.pl/105887-b6b15

pastedGraphic_2.pngSala Koncertowa Zarządu Portu Gdynia ul. Rotterdamska 9

Continue reading

Wielka premiera MAVKI!

Międzynarodowe widowisko, oparte na najbardziej wyczekiwanym ukraińskim filmie animowanym „MAVKA. Leśna piosenka” niebawem dotrze do Polski!

Gdańsk, Gdynia
17.10.2023 18:30 Gdańsk, Scena Teatralna NOT
       18.10.2023 18:30 Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia
      

Rodzinny Eko Piknik

Organizatorzy zapraszają na Rodzinny Eko Piknik, który odbędzie się 14 sierpnia 2023 roku w godzinach 13:00 – 17:00 na terenie Restauracji Hotelu AQUA HOUSE w Sopocie, przy ulicy Zamkowa Góra 21.

Hotel AQUA HOUSE w Sopocie
 14.08.2023, 13.00-17.00
         Wstęp Wolny

Audiencja u Króla Lwa

Odwiedź króla lwa  – Arco i jego dwór w Zoo Gdańsk. Dowiedz się jak mu dogadzamy, jakie ma obowiązki jako szef naszego stada oraz co lubi każdy z członków jego rodziny. Lew królem jest, ale czy na pewno dżungli?

Zapraszamy na specjalny pokaz karmienia lwów połączony ze spotkaniem z ich opiekunem. Nasze kociska otrzymają też wytworne, lwie prezenty z okazji swojego święta. Dla Was z kolei przygotowaliśmy piknik edukacyjny z nagrodami, gdzie będzie można przetestować swoją wiedzę o lwach zarówno w kontekście biologicznym jak i historycznym. Dla najmłodszych czeka nauka polowania na zebrę oraz stos kolorowanek!

Gdański Ogród Zoologiczny
 10.08.2023