Ferie z dzikimi kotami wydarzenia dla dzieci w Gdańsku

Ferie z dzikimi kotami

Zoo Gdańsk rusza z kolejną propozycją spotkań podczas ferii zimowych. W okresie od 29 stycznia do 9 lutego 2024 roku, od poniedziałku do piątku z wyjątkiem śród, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniach.  Odbędziemy spacer z edukatorem śladami zwierzęcych adaptacji, rozwiejemy powszechne mity na temat kotów, wykonamy własnoręcznie skarpetkowe rysie oraz dowiemy się jak wygląda codzienna praca ze zwierzętami gospodarskimi w małym zoo. Wybierz interesujące Cię spotkanie  i zgłoś chęć uczestnictwa!

Poniżej szczegółowy plan wydarzeń:

Termin i miejsce Nazwa Opis Uczestnicy
29 stycznia oraz 5 lutego 2024
w godz. 11:00 – 12:30 

Teren ZOO Gdańsk;

zbiórka pod dużą mapą, przy wejściu głównym

Czy ryś zimą kaprysi? Jak ryś radzi sobie, gdy ziemia pokryta jest śniegiem? Czy wielbłądy żyją tylko na pustyni? Czy pandce rudej w smak są zimowe klimaty? I dlaczego jaskrawe futro tygrysa to świetny kamuflaż? Na te i wiele innych pytań, odpowiemy podczas spaceru tropem zwierzęcych przystosowań.  

Minimalny wiek uczestników: 5 lat

 

Limit: 30 osób

 

Wymagana rezerwacja

 

 

30 stycznia oraz 6 lutego 2024

w godz. 11:00 – 12:30

 

Sala edukacyjna ZOO Gdańsk;

zbiórka pod dużą mapą, przy wejściu głównym

 

 

Fakty i mity           o kotach

Zarówno dzikie koty, jak i nasze domowe mruczki to niesamowite zwierzęta, które skrywają wiele tajemnic. Nieraz słyszymy na ich temat wiele ciekawostek, ale czy wszystkie są prawdziwe? Czy to prawda, że koty zawsze spadają na cztery łapy? Czy gepard rzeczywiście jest najszybszym zwierzęciem na świecie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas zajęć.  

Minimalny wiek uczestników: 8 lat

 

Limit: 30 osób

 

Wymagana rezerwacja

 

 

1 oraz 8 lutego 2024

W godz. 11:00 – 12:30

 

Sala edukacyjna ZOO Gdańsk;

zbiórka pod dużą mapą, przy wejściu głównym

Szycie pacynkowych rysi Zapraszamy na warsztaty artystyczne! Zoo zapewni materiały takie jak: filc, skarpetki, igły i liczne ozdoby. A dzieci wspólnie z rodzicami stworzą skarpetkowe pacynki rysia. Tego właśnie kota poznamy po cętkowanej sierści o barwie lekko rudej i białej pod spodem, bokobrodach i pędzelkach na uszach. Wszystkie te charakterystyczne cechy spróbujemy odtworzyć, w naszych pracach, podczas feriowego spotkania.  

Minimalny wiek uczestników: 5 lat

 

Limit: 30 osób

 

Wymagana rezerwacja

 

2 oraz 9 lutego w godz. 11:00 – 12:30

 

Małe ZOO;

zbiórka przy dużej mapie, przy wejściu głównym

Rogi, łapy i racice Zapraszamy na spotkanie w Małym Zoo, gdzie dowiecie się nie tylko rzeczy na temat zwierząt gospodarskich, ich potrzebach i zastosowaniu, ale również poznacie kilka ciekawostek o kotach, zarówno tych małych, jak i dużych

 

Sugerowany strój roboczy 🙂

 

Minimalny wiek uczestników: 5 lat

 

Limit: 30 osób

 

Wymagana rezerwacja

Udział w spotkaniach i warsztatach będzie możliwy po zakupieniu biletu wstępu do zoo. Bilety można kupić w kasach biletowych lub online: https://bilety.zoo.gda.pl/. Na zajęcia zapraszamy osoby od ukończonego 5-go roku życia. Uczestnicy indywidualni do lat 15 mogą wziąć udział w wydarzeniu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Ilość miejsc w grupie jest ograniczona do 30 osób.

Zapisy:

  • Chęć uczestnictwa należy zgłosić na adres mailowy – edukacja@zoo.gda.pl, podając imię i nazwisko uczestników, ze wskazaniem wybranej daty spotkania.
  • Zapisy przyjmujemy od 19 stycznia 2024 r. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
  • W związku z dużym zainteresowaniem i ograniczoną ilością miejsc, pracownik ZOO odpowie mailowo, potwierdzając zapisanie na listę.
  • Po otrzymaniu potwierdzenia, uczestnicy proszeni będą o przesłanie zakupionego biletu, drogą mailową na adres edukacja@zoo.gda.pl, w postaci zdjęcia lub skanu biletu, który to ostatecznie poświadczy udział w wydarzeniu. Bilet należy przesłać najpóźniej dwa dni przed wybranym spotkaniem, do godziny 14.00. Brak potwierdzenia uczestnictwa przesłanym biletem skutkuje skreśleniem z listy uczestników.

Szczegółowy opis spotkań i warsztatów, a także regulamin wydarzenia dostępne są na stronie: https://zoo.gda.pl/ferie-z-dzikimi-kotami/.

Serdecznie zapraszamy do udziału i do ZOObaczenia!