Rowerowe wyzwanie dla najmłodszych w Galerii Przymorze wydarzenia dla dzieci w Gdańsku

Rowerowe wyzwanie dla najmłodszych w Galerii Przymorze

Galeria Przymorze zaprasza na ekscytujące zawody rowerkowe dla najmłodszych, które odbędą się w sobotę 8 czerwca. Zaplanowane wydarzenie to doskonała okazja dla dzieci w wieku 3-7 lat, aby pokazać swoje umiejętności i cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu.

Sportowe święto dla dzieciaków w Galerii Przymorze to doskonała okazja do zaszczepienia wśród najmłodszych miłości i pasji do aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. W sobotę, 8 czerwca, do rywalizacji staną zawodnicy w wieku od 3 do 7 roku życia, bez względu na to, czy już jeżdżą na rowerze czy dopiero zaczynają swoją przygodę z dwoma kółkami. Mali kolarze staną na starcie w „trójkach” i będą mieć do pokonania, w zależności od wieku:

  • dystans 40 metrów – dzieci urodzone w latach 2021 i 2020 (3 i 4 latki);
  • dystans 60 metrów – dzieci urodzone w latach 2019, 2018 i 2017 (5, 6 i 7 latki).

Dzieci startują według kategorii wiekowej i płci, pierwsze w zawodach jadą dziewczynki, później chłopcy. Każde dziecko biorące udział w zawodach musi posiadać kask. To element bezpieczeństwa, bez którego dziecko nie zostanie dopuszczone do rywalizacji. Dziecko może mieć dowolny rower (bez wspomagania). Rodzic może pojawić się na linii startu razem z dzieckiem, jednak jego obecność nie może mieć wpływu na wynik rywalizacji. 

Podczas turnieju nie ma przegranych. Każde dziecko, które ukończy zawody stanie na podium i odbierze zasłużony medal za swój wysiłek i determinację. Zawody rozpoczną się o godzinie 11:00 i wtedy wystartują najmłodsze roczniki, a od godziny 10.00 rozdawane będą „pakiety startowe”.

Ale to nie wszystko! Oprócz emocjonujących wyścigów rowerowych, dla najmłodszych klientów Galerii Przymorze przygotowano wiele atrakcji towarzyszących. Przez cały czas trwania wydarzenia będą dostępne dmuchańce, a animatorzy będą dbać o uśmiechy i radość małych gości w specjalnych strefach: malowania buziek, tatuaży i kolorowych warkoczyków oraz baniek mydlanych. Dodatkowo, dzieci będą miały okazję zapoznać się z elementami udzielenia pierwszej pomocy podczas specjalnych pokazów, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ulubienicą najmłodszych – świnką Peppą.

„Już 8 czerwca zapraszamy naszych najmłodszych klientów do udziału w sportowej rywalizacji! Przed nami rowerkowe zawody dla dzieci w wieku 3-7 lat. Super zabawa gwarantowana!” – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektor Galerii Przymorze.

Zawody odbędą się 8 czerwca 2024 roku przy Galerii Przymorze w Gdańsku, obok wejścia od strony Chłopskiej. Organizatorem zawodów jest Dziennik Bałtycki.