EDUKACYJNY DZIEŃ DZIECKA W ZOO GDAŃSK wydarzenia dla dzieci w Gdańsku

EDUKACYJNY DZIEŃ DZIECKA W ZOO GDAŃSK

Zajęcia i prelekcje edukacyjne podczas których dowiemy się jakich pamiątek nie przywozić z wakacji, jak fotografować dzikie zwierzęta i jak zachowywać się wobec nich w sposób etyczny. Pokazowe karmienia zwierząt, a także warsztaty, animacje, gry wielkoformatowe, konkursy z nagrodami, to atrakcje jakie będą czekały na odwiedzających Gdański Ogród Zoologiczny w Dniu Dziecka 1 czerwca b.r.

PROGRAM ATRAKCJI

10.30-16.30 BĄDŻ SZYBKI JAK GEPARD I ZWINNY JAK SERWAL – rodzinne animacje sportowe, konkursy z nagrodami!

10.30-16.30 LUBISZ CĘTKI, PRĘGI, ŁATY? malowanie buziek, tatuaże z motywami zwierząt 

10.30-16.30 SPRAWDŹ CZY MASZ KOCI WZROK – gry wielkoformatowe oraz mega bańki

10.30-16.30 NAUKA PRZEZ ZABAWĘ – prelekcje edukacyjne: jakich pamiątek nie przywozić z wakacji, jak fotografować dzikie zwierzęta

12.00-13.30 ZBUDUJ.  PODARUJ. OBSERWUJ – warsztaty tworzenia domków dla dzikich owadów zapylających

12.00-15.00  PRZYTUL PLUSZAKA, A NIE ZWIERZAKA – wielkie maskotki czekają  

                        właśnie na Ciebie

13.30-15.00 KOCIAKI-SKARPECIAKI warsztaty tworzenia przytulanek ze skarpetek 

WYDARZENIA TOWARZYSZACE

NON STOP   GRA TERENOWA „PRZYGODY ZWIERZAKÓW CELEBRYTÓW” – poznaj niezwykłe historie zwierząt z gdańskiego zoo. Które z nich stały się   rekordzistami w swojej kategorii, mają niezwykłą przeszłość lub przypięto im łatkę uciekiniera? Odpowiedzi na  pytania o najsłynniejszych byłych i obecnych mieszkańcach znajdziesz udając się na spacer ścieżkami gdańskiego zoo 

09.30 POKAZOWE KARMIENIA ZWIERZĄT pingwiny przylądkowe

11.00 POKAZOWE KARMIENIA ZWIERZĄT szarytki morskie

12.00 POKAZOWE KARMIENIA ZWIERZĄT flamingi różowe

#Fota Bez dzikiego Kota to kampania realizowana przez Gdański Ogród Zoologiczny mająca na celu edukowanie i podnoszenie świadomości – jak fotografować dzikie zwierzęta etycznie, jakich materiałów nie promować w mediach społecznościowych, jakich atrakcji turystycznych unikać. Edukacyjny Dzień Dziecka organizowany przez LYNX Fundację Ogrodu Zoologicznego to wydarzenie wspierające tę właśnie kampanię. Partnerami wydarzenia są: Gdański Ogród Zoologiczny, Wakacje.pl oraz Fundacja Wykrzyknik.

  Oprócz edukacji przez zabawę, tego dnia będzie czekać jeszcze wiele wspaniałych niespodzianek. Będzie można zmierzyć się w różnorakich konkurencjach Rodzinnej Olimpiady Sportowej oraz spróbować swoich sił w rywalizacji w grach wielkoformatowych – pamiętajmy, że ruch to zdrowie! Warto również dowiedzieć się ciekawostek o zwierzętach zamieszkujących gdańskie ZOO biorąc udział w grze terenowej. Do pamiątkowych fotografii pozować będą pluszowe, wielkie maskotki, do zdjęć można przygotować się wykonując fantazyjny makijaż lub tatuaż z motywami zwierząt. 

Jeśli już o mowa o pamiątkach – podczas warsztatów będzie je można zrobić własnoręcznie! Wykonane tego dnia przytulanki ze skarpetek oraz domki dla dzikich owadów zapylających pozwolą zabrać do domu nie tylko niezapomniane wspomnienia. 

Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do zoo wedle bieżącego cennika dostępnego na naszej stronie internetowej. Polecamy dojazd komunikacją miejską lub rowerami. Zapraszamy serdecznie i do ZOObaczenia!