Edukacyjny spacer z Golcami! wydarzenia dla dzieci w Gdańsku
Spacer z golcami zoo gdansk

Edukacyjny spacer z Golcami!

Jak co roku Gdański Ogród Zoologiczny bierze udział w TygoDniu Misji Ogrodów Zoologicznych. W tym roku poza garścią ciekawostek w mediach społecznościowych, 15 marca odbędzie się spacer z edukatorem, a 17 marca będzie można spotkać maskotkę zoo.  

Ogród zoologiczny to wspaniałe miejsce aby wypocząć, spędzić czas z rodziną i znajomymi, poobcować z przyrodą i dowiedzieć się czegoś ciekawego. 15 marca o godz. 11:00  zapraszamy na wyjątkowy spacer z edukatorem, podczas którego dowiecie się mnóstwa ciekawostek o naszych zwierzętach, ale poznacie też jaki wkład w rozwój nauki mają dzikie zwierzęta oraz ogrody zoologiczne. Zwieńczeniem spaceru będzie wizyta w pawilonie lwów, gdzie bliżej poznacie niesamowite golce piaskowe, których wyjątkowe przystosowania mają nieoceniony wkład w rozwój wielu dziedzin nauki. Dodatkowo w niedzielę 17 marca między 11:00 a 12:00 w naszym zoo będzie można spotkać naszą maskotkę w okolicach bramy głównej, z którą będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Co roku, 11 marca ogrody zoologiczne obchodzą Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. To czas, w którym ogrody informują

o swojej misji, organizują wydarzenia, a przeznaczają na to cały tydzień.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji TygoDnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów jest Nauka Wśród Zwierząt. 15 polskich ogrodów zoologicznych, 1 wspólny przekaz:  „Badania naukowe wskazują drogę. Zostań naukowcem i ratuj świat!”.

 

Jaki jest sens istnienia ogrodów zoologicznych?

Na takie pytanie, co roku w marcu, polskie ogrody zoologiczne udzielają szerszej odpowiedzi. Dlaczego? Bo w marcu obchodzimy Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, a 11 marca przypada Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, który ma przypominać, jak ważną rolę w ratowaniu ginących gatunków odgrywają współczesne ogrody zoologiczne.

Jak zatem ogrody chronią ginące gatunki? Przede wszystkim współpracują. Współpracują na wielu płaszczyznach: prowadzą skoordynowaną hodowlę, aby zapewnić stabilne populacje zwierząt, są w ten sposób „żywym bankiem genów”, bezpośrednio zajmują się reintrodukcją gatunków, prowadzą badania naukowe we współpracy z ośrodkami naukowo – badawczymi, edukują dzieci, młodzież i dorosłych, niektóre leczą i rehabilitują dzikie zwierzęta, wiele wspiera merytorycznie i finansowo ochronę zwierząt na świecie.

Nauka

Ogrody zoologiczne uczestniczą w badaniach naukowych mających na celu ochronę zagrożonych gatunków zwierząt w naturze, a także zapewnienie im dobrostanu w warunkach ogrodu zoologicznego. ZOO współpracują też z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą, w celu prowadzenia badań na populacjach zwierząt zamieszkujących ogrody zoologiczne. Celem ogrodów zoologicznych jest wspieranie badań naukowych, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy na temat zwierząt.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarezerwować miejsce drogą telefoniczną +58 552 00 41 wew. 122 lub mailową na adres edukacja@zoo.gda.pl do dnia 14.03.2023 do godz. 14:30.

Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do zoo zgodnie z bieżącym cennikiem dostępnym na stronie zoo Gdańsk. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 11:00 od spotkania z edukatorem pod dużą mapą zaraz za bramą wejściową do zoo.

 

Zapraszamy !