Zadania dla przedszkolaków - Gdańskie Mamy

Zadania dla przedszkolaków

Kreatywne zajęcia dla przedszkolaków

Dzieci w wieku przedszkolnym nie umieją jeszcze czytać ani pisać. Ale nie znaczy to, że nie można się z nimi bawić w rozwiązywanie wszelkiego typu zadań i łamigłówek. Wszak jest to bardzo ciekawy sposób na wspólne spędzanie czasu przy jednoczesnym trenowaniu myślenia i nauce o otaczającym świecie.

Zadania dla przedszkolaków w Internecie

Nie trzeba się bardzo wysilać, żeby znaleźć na stronach sieci internetowej mnóstwo pomysłów na zadania dla małych dzieci. Jedną z takich znaleźliśmy tutaj: https://childdevelop.pl/worksheets/tag-detsad-sortpop/. Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej tym propozycjom Tym bardziej polecamy, że bez problemu można je pobrać i powielić na przedszkolnej kopiarce. A więc:

Jakie zadania można znaleźć na stronie „Rozwój dziecka”?

Oczywiście zdecydowana większość polega na przyglądaniu się wszelkiemu rodzajowi obrazków a następnie można je na przykład łączyć w pary (pies z budą, stół z krzesłem, oczy z okularami itp.) Dla ćwiczenia ręki i przygotowania do nauki pisania pomocne są wszelkiego rodzaju łączenia kropek na przykład według podanego wzoru. Można też prowadzić ręką po wydrukowanych szlaczkach. Do nauki czytania przyda się dzielenie wyrazów na sylaby albo (co trudniejsze) na głoski.

Oczywiście w przedszkolu nie ma wielkiej matematyki ale jest już przygotowanie do liczenia w zakresie 1 – 5 lub 1 – 10. Jest też nauka kształtów podstawowych figur geometrycznych takich jak koło, kwadrat, trójkąt i prostokąt. W tej dziedzinie też sporo pomysłów na zadania znajdziecie.

Jest też trochę przykładów zagadek o otaczającym świecie na przykład o porach roku, częściach ciała człowieka, domkach zwierząt. są także liczne lubiane przez dzieci kolorowanki.

Pobrać z Internetu czy wymyślać samodzielnie?

Nie wątpimy w inwencję twórczą polskiego nauczyciela. Jeżeli macie talent do samodzielnego układania podobnych zagadek za pośrednictwem opisywanej tu strony możecie podzielić się z koleżankami po fachu. Bowiem istnieje możliwość nie tylko pobrania ale też wgrania własnych pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *