Ciekawe miejsca dla rodzin z dziećmi spacer w Gdańsku - Gdańskie Mamy

Ciekawe miejsce na rodzinny spacer – Jar Wilanowski

Miejsca do gier i zabaw dla dzieci

Jeśli nie wiecie, dokąd akurat w ten weekend wybrać się z dziećmi, polecam ten park z placem zabaw, w sumie nie jednym, więc bardziej teren rekreacyjny – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Park znajduje się w dzielnicy Chełm, blisko tu Ujeściska, Oruni, czy Oruni Górnej. Łatwo dojechać komunikacją miejską – tramwajem – np. przystanek Przemyska (2,3,4,6,7,11) oraz autobusem – przystanek Osiedle Jary (118, 262). Z Oruni, ciekawą trasą jest dotarcie ul. Antoniego Madalińskiego – ciekawe krajobrazy pozwalają poczuć się z dala od centrum miasta. Dokładną lokalizacje możecie sprawdzić na naszej mapie ciekawych miejsc, gdzie oznaczyliśmy to miejsce.

Jest to jeden z największych terenów zielonych w tej części miasta. Prowadzono tu w 2018 wiele prac zagospodarowujących teren, więc wszystko jest jeszcze dość nowe. W centrum znajduje się zbiornik retencyjny  Madalińśkiego, jest do niego niskie zejście, można z bliska pooglądać pływające ptactwo. Wokół zbiornika teren idealny do jazdy rowerem czy hulajnogą jak i na spacer. Jest tu plac zabaw dla młodszych dzieci, z huśtawkami, zjeżdżalnią i piaskiem a także dla nieco starszych – z pajęczyną. W kolejnej części parku jest karuzela napędzana siłą mięśni nóg – bardzo ciekawa i unikatowa konstrukcja. Akurat jak my byłyśmy niestety była niesprawna, ale może ktoś się zainteresuje i to naprawi bo naprawdę ciekawe to urządzenie.

Ciekawe miejsca w Gdańsku porady dla mam z dziećmi
Place zabaw w Gdańsku

Znaleźć tu można także pole do mini golfa – sprzęt można zabrać z domu bo w pobliżu nie za bardzo jest opcja zdobyć coś umożliwiającego grę. Kolejnym punktem, którego nie można pominąć jest tor przeszkód dla dzieci. Pochylnie, ruchome kłody i tyrolka sprawiają wszystkim, i mniejszym i większym, mega frajdę.

Miejsca na spacer w Gdańsku blog dla mam
Park rozrywki dla dzieci

Cały kompleks to także liczne miejsce do piknikowania – zadaszone wiaty, ze stolikami i ławkami użyczają nam schronienia w ewentualnym deszczu lub tez służą cieniem w upalny dzień. Dla chcących spędzać bardziej aktywnie czas, jest tu również boisko do koszykówki, dla rolkarzy i rowerzystów są tu także liczne dostosowane dróżki. Jeśli bardziej zależy nam na biernym odpoczynku, możemy rozłożyć się z kocykiem na trawce. Warto sprawdzić!

 

One thought on “Ciekawe miejsce na rodzinny spacer – Jar Wilanowski

  1. Monika says:

    Wszędzie piękne płacę zabaw tylko nie na Starówce…. czy władze miasta myślą, że na Starówce dzieci nie ma? Zapewniam, że są i też by chciały mieć miejsce do zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *