Papugarnia Gdańsk - sprawdź naszą relację z wizyty u papug, lemurów i surykatek

Lubicie kontakt ze zwierzakami? W Papugarni Wam się spodoba!

Papugarnia Gdańsk atrakcje dla dzieci

Papugarnia Crazy Animals to egzotyczne, ciekawe miejsce dla młodszych i starszych miłośników zwierząt. Kontakt z naturą jest to bardzo bliski, wręcz bezpośredni 🙂 Przybliżymy Wam dzisiaj wizytę w Papugarni w Gdańskiej Letnicy. Na stronie internetowej możemy znaleźć wiele przydatnych informacji, które warto sprawdzić przed odwiedzinami – choćby cennik i regulamin – by wiedzieć na co się szykować i jak być przygotowanym.

Papugarnia w Gdańsku to nie tylko ptaszki! Sprawdź, co na Ciebie czeka

Wśród zwierząt, z którymi możemy bliżej się poznać, mamy do dyspozycji nie tylko papugi, ale i lemury, surykatki, a nawet rybki i kozy. Te ostatnie witają nas już przed wejściem do budynku, możemy je nakarmić kupionym w recepcji pokarmem, a do boksu wejść w określonych godzinach, z panią opiekunką. Możemy je też poobserwować po prostu przez ogrodzenie.

Wewnątrz budynku na starcie odwiedzamy recepcję, tam można zakupić bilety, pamiątki i co najważniejsze – pokarm dla papug. Warto wziąć kilka kubeczków – to największy wabik na te piękne kolorowe ptaki :). Przed wejściem do przestrzeni z papugami, sympatyczna pani z recepcji sprawdza czy nasz ubiór jest pozbawiony błyskotek (zdejmijcie zegarki, okulary, pierścionki, kolczyki i wszystko co błyszczące – ewentualnie, jeśli zostaje wam błyszczący guzik lub inny niezdejmowany element – obsługa zaklei Wam go taśmą) i opowiada nam o najważniejszych zasadach – jak się zachować podczas kontaktu z papugami, kiedy wołać pomoc, co robić a czego nie.

Po przekroczeniu drzwi, witają nas 2 piękne tukany, które niczym posągi siedzą na sznurkach. Na pierwszy ogień wchodzimy do sali z mniejszymi papugami. Jest tu stosunkowo spokojnie, papużki raczej same nie podejmują inicjatywy trzeba je zachęcać by usiadły nam na ramię – i tu właśnie przydadzą nam się kupione wcześniej ziarenka. Można tu na spokojnie oswoić się z bliskim kontaktem z ptakami. Miejsce to idealnie sprawdzi się gdy jesteśmy z młodszymi dziećmi – dla nich to będzie wystarczająco dużo emocji jak na takie spotkanie.

Atrakcje dla każdego – sala z dużymi papugami

Punkt kulminacyjny podczas wizyty w papugarni to zdecydowanie sala z dużymi papugami. Nie polecamy jej jednak, podczas gdy jesteście z maluchami albo jeden rodzic z kilkoma strachliwymi dziećmi – może być ciężko. Papugi są naprawdę spore, same siadają na ramieniu, na głowie, niejednokrotnie potrafią złapać dziobem za rękę. My akurat wyszliśmy z lekko poturbowanym karkiem i podrapaną ręką 🙂 Ale – w każdym momencie można poprosić obsługę o pomoc i zdejmą z nas papugę. Trzeba być gotowym na dużo emocji, papugi ściągają gumki z kucyków – błyszczący metalowy element na niejednej z nich działa na nie jak magnes!  Papugi same chętnie siadają na ramionach, na głowie, czasem po 2-3 naraz. Tu pamiętajmy by nie dawać im już jedzenia – nie można tu wchodzić z kubeczkami z ziarnami, bo papugi mogą po prostu wyrwać nam je z rąk, można ewentualnie nasypać im ziaren, by się do nas zbliżyły.

Gdy już nasycimy się wrażeniami, adrenaliną i pragniemy uciec z tej tropikalnej pełnej papug dżungli – proponujemy na spokojnie pooglądać rybki. Znajdziemy tu akwaria z fajnymi okazami, można się wyciszyć, przed spotkaniem z kolejnymi przytulaśnymi – surykatkami. O określonej godzinie możemy w 4-5 osób wejść do klatki z tymi zwierzakami. Siadamy grzecznie na ławeczce i czekamy aż sobie na nas wejdą. Doświadczenie bycia w zamkniętej klatce, należało chyba do najtrudniejszych (przynajmniej dla mnie), mimo że trwało zaledwie kilka minut, ale Wam może nie przysporzy to nieprzyjemności.

Na temat lemurów się nie wypowiem, bo akurat nie mieliśmy tyle szczęścia by się z nimi zapoznać. Zauważyliśmy siedzące sobie 2 w kątku swojej klatki, ale nie były skore do rozrywek i po prostu nikt ich nie odwiedzał. Może miały gorszy dzień?

Byliśmy we 4. Dla naszych 7 i 10 latki to była udana przygoda, mimo że nie był to nasz pierwszy raz w kontakcie z papugami. Warto wziąć gorsze ubrania, bo wiele może się tu przydarzyć. Na miejscu jest bistro, wiec jeśli zgłodniejemy – jest szybka opcja zjedzenia czegoś od razu po zabawie. Przy pamiątkach też jest w czym wybierać 🙂

Ile kosztuje bilet do papugarni w Gdańsku? 

Ceny biletów to 39 zł normalny / 33 zł ulgowy. Jeśli idziemy całą rodzinką warto kupić bilet rodzinny – 95 zł jeśli jesteśmy z 1 dzieckiem i 120 zł jeśli z 2. Zakup pokarmu to dodatkowy koszt – 5 zł za kubeczek ziaren.

Mimo momentami niebezpiecznych przygód – polecamy 🙂 Macie wolną chwilę, śmiało wpadajcie, warto zarezerwować na taki pobyt ok 2h. Uwzględnijcie też przerwę na odpoczynek dla zwierzaków, warto sprawdzić godziny na stronie www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *