Grupa wsparcia dla mam zagrożonych depresją poporodową

Depresja poporodowa dotyczy co piątej matki. Kobiety w tym okresie doświadczają wielu zmian. Począwszy od fizjologii własnego ciała, rytmu dnia i nocy, sposobu spędzania czasu i przestrzeni dla siebie, swoich potrzeb, obrazu ciała, relacji partnerskiej, do miejsca w systemie rodzinnym.

Gdańsk, Al. Zwycięstwa 54/1

czwartek, 27 października 2022, godz. 10:00 i 12:00

WSTĘP: bezpłatny

Kluczowe jest zaopiekowanie się matką i jej stanem psychofizycznym, aby dać szansę na kształtowanie się zdrowej relacji z dzieckiem. Chcąc zadbać o kobiety doświadczających trudności w okresie poporodowym, powstała inicjatywa utworzenia grup wsparcia dla młodych mam.
Spotkania będą zawierały elementy psychoedukacji, aby normalizować doświadczenia związane z połogiem, co w dużej mierze wciąż jest tematem tabu.
Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu i trwały ok 1.5h godziny. Cykl spotkań będzie trwał trzy kolejne miesiące (10 spotkań). Niewielka grupa pozwoli na zbudowanie intymności i bliskości wśród
uczestniczek.
📌Na grupę będzie można przychodzić z niemowlęciem.
📌Projekt ma na celu przeciwdziałanie depresji poporodowej i innym zaburzeniom z jakimi mogą
zmagać się mamy najmłodszych dzieci.
📌Spotkania są bezpłatne dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego.
📌Organizatorem jest Fundacja Mosty oraz Centrum Psychoterapii Mosty Zamiast Murów.
📌Zajęcia będą odbywały się w czwartki o godzinie 10.00 i 12:00 w Gdańsku, przy Al. Zwycięstwa 54/1
📌 Harmonogram:
20.10
27.10
3.11
10.11
17.11
24.11
1.12
8.12
15.12
📌Zgłoszenia prosimy kierować na maila: klinika@mostyzamiastmurow.pl
W treści prosimy napisać krótki opis sytuacji, w tym występujące trudności, podać wiek dziecka oraz oczekiwania wobec grupy i swój numer telefonu.
Liczba miejsc jest ograniczona.
O udziale w wydarzeniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
📌Prowadząca:
Monika Richert- psychoterapeutka Poznawczo-Behawioralna w trakcie certyfikacji. Dotychczasowa praca w zawodzie, szczególnie z dziećmi, nauczyła jej cierpliwości, kreatywności w metodologii pracy i konsekwencji w poszukiwaniu efektywnych metod terapeutycznych. Prywatnie mama dwójki dzieci.