Warsztaty tworzenia domków dla owadów w Galerii Forum Gdańsk - Gdańskie Mamy

Warsztaty tworzenia domków dla owadów w Galerii Forum Gdańsk

Jak się okazuje – weekend w galerii wcale nie jest taki zły, a może się okazać nawet pożyteczny! Korzystając z informacji na fanpage Forum Gdańsk udało nam się sprawnie zapisać na warsztaty w sobotę, na godzinę 12.00. Terminów było kilka do wyboru, na każdy mogło zapisać się ok 10 dzieci. Zainteresowanie było duże, miejsca szybko się rozeszły. Warsztaty odbywały się wewnątrz galerii, na poziomie 0, na scenie. Dzięki temu, zainteresowania wśród osób aktualnie przebywających w galerii było też spore – każdy chciał by i jego dziecko jeszcze dopisać, jednak w przypadku gdy cały zapisany skąd się pojawił, było to niemożliwe.

Dla każdego dziecka przeznaczony był jeden zestaw potrzebny do przygotowania domku dla owadów. Pracę rozpoczęło krótkie przemówienie pań prowadzących warsztaty – jedną z nich była ilustratorka książek dla dzieci – Kasia Cerazy. Panie opowiedziały dzieciom o tym, jak pożyteczne są dzikie owady i jak ważna jest ich ochrona. Następnie można było zacząć tworzyć domek.

W pudełku, znajdował się obrandowany logo forum domek ze sklejki oraz elementy do uzupełnienia domku – kawałki trzciny, drewienko oraz szyszki. Rozpoczęliśmy od pomalowania domku akrylowymi mazakami. Była to idealna okazja by dzieci mogły wykazać się kreatywnością – nie było tu żadnych ograniczeń, każdy mógł pomalować domek jak chciał. Kolorów było wiele, powstawały tęczowe wzory, kwiatowe pejzaże i bardziej skonkretyzowane malowidła – ptaszki, dinozaury czy pszczoły. Pomalowany domek można było umeblować dostępnymi materiałami, a następnie został zabezpieczony siatką. Takie gotowe mieszkanka dla owadów śmiało można zamontować w ogródku czy na działce.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestniczy otrzymali upominki – był to miód z pasieki na terenie galerii, kupon na 30 zł na karcie podarunkowej do Forum Gdańsk oraz nasiona do zasadzenia łąki kwietnej.

Wydarzenie – zdecydowanie na plus, edukacja i rozrywka to zawsze dobre połączenie. Dzieciaki zadowolone więc i sobota zaliczona do udanych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *