Jaki krem z filtrem dla dziecka? - Gdańskie Mamy

Jaki krem z filtrem dla dziecka?

Jaki krem z filtrem dla dziecka

Czas obecnych upałów to duże wyzwanie dla każdego rodzica. Szczególna ostrożność i troska o pociechy wymaga dobierania odpowiednich ubrań, okryć, a także kosmetyków. Aby zapobiec oparzeniom, a także innym, bardziej niebezpiecznym konsekwencjom upalnych dni należy dobrać dostosowany do skóry i potrzeb dziecka – niezawodny krem z filtrem. Przygotowaliśmy artykuł, w którym pomagamy dobrać odpowiedni kosmetyk, który zagwarantuje bezpieczeństwo i dobro naszego dziecka.

Jaki filtr będzie najlepszy?

Tak wysokie nasłonecznienie, jakie panuje tego sezonu, wymaga wyjątkowej ochrony, dlatego należy dobierać filtr SPF 50 lub 50+, które dadzą nam gwarancję skutecznej pielęgnacji i dbania o zdrowie dziecka. Warto pamiętać o delikatnej skórze, szczególnie niemowląt, dlatego kremy z filtrem dla dzieci powinny być szczególnie do niej dostosowane i znacznie różnią się od kremów dla dorosłych. Z tego względu konieczne będzie wybranie przetestowanych kremów, które w nadzwyczajny sposób ochronią skórę dziecka.

Jaki skład filtrów przeciwsłonecznych?

Przede wszystkim powinien wyróżniać się specjalną formułą, która jest wodoodporna, a także chroni przed piaskiem, dzięki czemu nie wyciera się, a wchłania w skórę. Konieczna jest informacja o dermatologicznym przebadaniu kremów oraz gwarancja bezpiecznych składników. Przeciwsłoneczne filtry z taką zawartością mogą być stosowane zarówno przez starsze dzieci, jak i pociechy ze skłonnością do atopii czy mające wyjątkowo wrażliwą skórę.

Innymi składnikami, na jakie warto zwrócić uwagę, są: witamina E (chroni skórę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi oraz utrzymuje naskórek miękki i elastyczny), gliceryna (nawilża oraz chroni skórę przed parowaniem wody), olej słonecznikowy, który wyraźnie nawilża skórę dziecka poprzez dostarczanie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych).

Jakie kosmetyki pielęgnacyjne na upał dobrać?

Poza przeciwsłonecznym filtrem warto zaopatrzyć się w inne kosmetyki pielęgnacyjne, które zabezpieczają skórę dziecka, np. długotrwale nawilżające mleczko do ciała dziecka i łagodzący balsam, który wzmacnia skórę poprzez stymulacje własnej produkcji lipidów naskórka. Sprawdzoną marką jest z pewnością Mustela, która w swym asortymencie oferuje wyłącznie przebadane produkty z gwarancją bezpiecznych składników. Korzystając z pielęgnacyjnych produktów tej marki, możesz mieć pewność, że delikatna i wrażliwa skóra niemowląt będzie wystarczająco nawilżona i chroniona przed poparzeniem słonecznym. Co więcej, balsamy i odżywcze mleczka do ciała dostarczają wartościowych składników naskórkowi i pozostawiają skórę miękką i elastyczną.

Źródło zdjęć: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *