kLASa - spotkania w naturze. Ptasia wyprawa. wydarzenia dla dzieci w Gdańsku
Ptasia wyprawa

kLASa – spotkania w naturze. Ptasia wyprawa.

🌱 𝐂𝐳𝐲𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐋𝐀𝐒𝐚?
𝐤𝐋𝐀𝐒𝐚 czyli po prostu LAS, który będzie naszą „klasą” doświadczania wielozmysłowego, placem zabaw, pracownią artystyczną i przestrzenią do nawiązywania relacji z przyrodą i innymi uczestnikami.
𝐤𝐋𝐀𝐒𝐚 to przestrzeń, w której wraz z dziećmi raz w miesiącu wędrujemy i poznajemy leśne zakamarki, odkrywamy przyrodę i wspólnie się bawimy.
Na każdym spotkaniu będzie towarzyszył nam inny temat przewodni.

 Sobota, 4 marca 2023 + inne terminy

Wstęp: 50 zł

🎒 Na każdym spotkaniu towarzyszy nam inny temat przewodni. Tym razem poznamy podstawy przetrwania w lesie. Dowiemy się jak nie zgubić się w lesie, jak zachować się spotykając leśne zwierzęta. Wspólnie spakujemy plecak na wyprawę, zrobimy bazę rozkładając tarp i hamaki. Sprawdzimy czy da się zbudować schronienie z plandeki.
👧👦Zapraszamy 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 𝐰 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐮 𝐨𝐝 𝟓 𝐝𝐨 𝟏𝟎 𝐥𝐚𝐭 wraz z rodzicami.
➡️ 04.03.2023 Ptasia Wyprawa
01.04.2023
13.05.2023
03.06.2023
🗺️ Spotykamy się w godzinach 𝟏𝟎.3𝟎-𝟏𝟐.3𝟎 w Gdańsku na VII Dworze (dokładna lokalizacja będzie udostępniana uczestnikom przed każdym spotkaniem).
📬 𝐙𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲 przyjmujemy na maila 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐚.𝐠𝐝𝐚𝐧𝐬𝐤@𝐠𝐦𝐚𝐢𝐥.𝐜𝐨𝐦, w którym prosimy o podanie imienia i wieku dziecka oraz telefonu kontaktowego do opiekuna.
W odpowiedzi zwrotnej prześlemy informacje dotyczące przygotowania do wyprawy (czyli co ze sobą zabrać), szczegóły organizacyjne oraz wyślemy mapkę z dokładną lokalizacją. (ważne❗Jeśli nie otrzymacie maila sprawdźcie w spamie, bądź kontaktujcie się z organizatorami przez messengera 📧)
❗Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
🕵️ Podczas trwania wyprawy 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐤𝐨 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐨𝐝 𝐨𝐩𝐢𝐞𝐤ą 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐜𝐚/𝐨𝐩𝐢𝐞𝐤𝐮𝐧𝐚.
kLASa to również przestrzeń dla rodziców, która daje możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i spędzenia czasu w naturze.
𝐂𝐞𝐧𝐚: 50 zł za dziecko za dwugodzinne spotkanie (dla rodzeństwa, drugie i kolejne dziecko: 40 zł za spotkanie). Płatne gotówką w dniu zajęć. Rodzic/opiekun bez opłat.
❓W razie pytań prosimy o kontakt mailowy – klasa.gdansk@gmail.com.
𝐊𝐢𝐥𝐤𝐚 𝐬ł𝐨́𝐰 𝐨 𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚̨𝐜𝐲𝐜𝐡:
🌿Małgorzata Michalak
(Czas Dziecka)
Jestem pedagożką, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, miłośniczką natury i obserwatorką leśnego życia. Stworzyłam projekt Czas dziecka – przestrzeń odkrywania, doświadczania i tworzenia w bliskości i w zgodzie z naturą. W codziennej pracy inspiruję się filozofią Reggio Emilia.
Interesuję się edukacją naturalną oraz rękodziełem. Towarzyszę dzieciom w ich codzienności, w której doświadczają i poznają świat oraz odkrywają siebie w świecie. Wierzę, że bycie blisko natury uwrażliwia dzieci na przyrodę, kontaktuje je z własnymi zasobami i pozwala wyrazić się na wiele sposobów.
👣 Katarzyna Tysler
(Tuptowie Leśne Przygody)
Jestem biologiem, nauczycielem biologii i przyrody z wykształcenia, włóczykijem z zamiłowania. Uwielbiam włóczyć się po lasach, poznawać bioróżnorodność, historię i odwiedzać nieoczywiste miejsca. Na co dzień przemierzam tereny zielone w Trójmieście i woj. pomorskim. Eksploruję, doświadczam, uczę się, wypoczywam, czasem po prostu jestem, a wszystko to szanując i podziwiając naturę, czym chcę zarażać swoje dzieci. Cały czas kręcę się wokół edukacji przyrodniczej w plenerze, bo poznawanie przyrody w sali to za mało. Zawodowo i społecznie organizowałam edukacyjne marsze na orientację, leśne wyprawy, warsztaty i spacery przyrodnicze dla dzieci i dorosłych. Od roku realizuję własny projekt – Tuptowie Leśne Przygody